زندگی آوارشده 

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

 

هنگامی که درباره فرد موفق حرف می زنیم معمولا منظورمان کسیه که پول زیادی در حساب بانکی اش داره، پرفروش ترین کتابا رو می نویسه یا مسئولیت رهبری یا اداره یک کشور یا مجموعه بزرگی رو برعهده داره. با اینحال اگه شما از افراد واقعا موفق بپرسید «زندگی موفق چیه» به شما خواهند گفت که هیچ کدوم از این دستاوردها نمیتونه ضامن داشتن یک زندگی موفق باشه. درک احساس موفقیت عمیق در زندگی بالاتر از چیزیه که یک فرد رو شخص موفقی نشون می ده.

زندگی آوارشده  آموزشی

«معیارهای سنتی موفقیت به تنهایی واسه احساس موفقیت در زندگی کافی نیستن». مایکل بوکنر

در این نوشته می خواهیم درباره چیزی که زندگی موفق می خوانیمش از زبون کسائی مثل باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا گرفته تا نویسنده ی فقید مایا آنجلو (Maya Angelou) با شما صحبت کنیم. با این نوشته همراه باشین.

 

ریچارد برانسون

ریچارد برانسون یکی از کارآفرینان برجسته ی انگلیسی و بنیان گذار گروه شرکتای ویرجین با ارزشی بالغ بر ۵ میلیارد دلار، موفقیت رو با خوشحال بودن( رابطه موفقیت و خوش حالی) در رابطه می دونه. این سرمایه گذار بریتانیایی باور داره موفقیت با میزان رضایت خاطر ما در زندگی شخصی رابطه مستقیم داره.

زندگی آوارشده  آموزشی

«افراد بیشتر میزان موفقیت خود رو با مقدار درآمدشان یا موقعیت افرادی که با اونا در ارتباطند، سبک و سنگین میکنه. به نظر من اگه می خواید بدونین چقدر زندگی موفقی دارین باید ببینین چقدر احساس خوشحالی می کنین».

آریانا هافینگتون

زندگی آوارشده  آموزشی

این نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی- یونانی نسل یکی از مؤسسان و سردبیر نشریه ی «هافینگتون پست» باور داره پول و قدرت ضامن داشتن زندگی موفق نیس.

این تحلیلگر سیاسی باور داره درحالی که که بیشتر افراد پول و قدرت رو عوامل مهمی واسه موفقیت میدونن اما عامل سومی هم هست که بقیه از اون غافلند:

«واسه زندگی کردن به معنای واقعی کلمه، اون گونه که دل مون می خواد و استحقاقش رو داریم، به عامل سومی بالاتر از پول و قدرت نیاز داریم. می تونین نام این عامل رو هرچه دل تون می خواد بذارین؛ اما این عامل ۴ بخش اساسی داره: تندرستی، خرد، تعجب و بخشندگی».

وجود تموم این عوامل در کنار هم به شما در مراقبت از بعد روانی زندگی تون کمک می کنه و می تونین زندگی موفق واقعی رو تجربه کنین.

مارک کوبان

زندگی آوارشده  آموزشی

این سرمایه دار و صاحب تیم بسکتبال دالاس ماوریکس در لیگ NBA آمریکا، شرکت HDnet و چند شرکت دیگر باور داره واسه موفقیت احتیاجی به پول نیس.

«زندگی موفق واسه من وقتی شروع می شه که صبح با لبخندی بر لب بیدار میشم و به یاد میارم روز عالی دیگری در پیشه. من زمانی به معنای واقعی خوشحال بودم و زندگی موفقی داشتم که درآمدم کم بود، شش نفری در یک آپارتمان سه اتاقه زندگی می کردیم و روی زمین می خوابیدم».

جون وودن

زندگی آوارشده  آموزشی

این مربی بسکتبال افسانه ای با کسب ۶۲۰ عنوان پیروزی باشگاهی و ۱۰ عنوان ملی، موفق ترین مربی بسکتبال در تاریخ باشگاهای بسکتبال آمریکاست و احساس رضایت در زندگی رو رمز زندگی موفق می دونه.

اما تعریف اون از موفقیت بیشتر درباره رقابتای بین فردیه. اون در گفت و گو با رسانه خبری TED Talk در سال ۲۰۰۱ عنوان کرد:

«آرامش ذهنی برایند رضایت داخلی فرده. اگه واسه انجام هر کار یا رسیدن به هر هدفی تا جایی که توان دارین سعی کنین، احساس رضایت فردی رو تجربه می کنین».

زندگی آوارشده  آموزشی

وارن بافت

زندگی آوارشده  آموزشی

این کارآفرین، سرمایه گذار، بازرگان و نیکوکار آمریکایی، روابط رو برتر و بالاتر از هر چیز دیگری در زندگی می دونه. اون که الان موفق ترین سرمایه گذار قرن بیستم و دومین پولدار دنیا بعد از بیل گیتس شناخته می شه، تعریفش از زندگی موفق هیچ ارتباطی با پول و سرمایه نداره. این رئیس هیئت مدیره ی شرکت برکشایر هاتاوی در یکی از نشستای سالیانه این شرکت به نقل از جیمز آلوتسر گفت:

«من به اندازه تعداد افرادی که دوستم دارن، موفق هستم».

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سفید کردن دندان تنها با خوردن ۴ خوراکی طبیعی و سالم "

بیل گیتس

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و یکی از کارآفرینان بنام که همه اونو خوب می شناسیم، شرط زندگی موفق رو در میزان تأثیرگذاری ما بر جامعه می دونه. اون که با دارایی برابر با ۸۶ میلیارد دلار ثروتمندترین مرد دنیاست، زندگی موفق رو در داشتن روابط خوب و به جا گذاردن میراث نیکو از خود واسه آیندگان می دونه.

«وارن بافت همیشه می گفت ببینین نزدیکان تون چقدر خوشحالند یا چقدر دوست تون دارن، اون وقت می فهمید در زندگی تون موفق بودین یا نه! این احساس موفقیت زمانی کامل میشه که شما متفاوت باشین، در زندگی تون به دنبال ساختن چیزی باشین، به پرورش کودکان بدین و به افراد نیازمند کمک کنین».

مایا آنجلو

زندگی آوارشده  آموزشی

این نویسنده ی معروف آمریکایی زندگی موفق رو لذت بردن از کاری که انجام میدید عنوان می کنه. این شاعر و نویسنده ی فقید که در سال ۲۰۱۴ در سن ۸۶ سالگی فوت کرد بیشتر عمر خود رو پشت حجمی از کتاب هاش و در مطالعه و نوشتن گنجینه ی جملات پندآموز به سر برد. تعریفی که اون از زندگی موفق داره یکی از بهترین و زیباترین تعاریف زندگیه.

«زندگی موفق یعنی به خودتون افتخار کنین. به دنبال کاری باشین که بهش عشق می ورزید و سعی کنین هر کاری رو که انجام میدید، واسه خودتون دوست داشتنی کنین».

دیپاک چوپرا

زندگی آوارشده  آموزشی

این دکتر، نویسنده و معلم الهی متعقده موفقیت یعنی شخصیت شما همیشه در حال رشد باشه و این ارتقای شخصیت پایدار بمونه. اون در کتاب «هفت قانون الهی» خود می نویسه:

زندگی آوارشده  آموزشی

«موفقیت در زندگی می تونه پیشرفت همیشگی واسه رسیدن به خوشبختی و خوشبختی باشه. دست یافتن به اهداف عالی و بهبود اونا رمز زندگی موفقه».

باراک اوباما

باراک اوباما کسیه که به بالاترین مقام دولتی در یک کشور بزرگ رسید، اما اون قدرت رو به معنای کسب موفقیت نمی دونه. اون ترجیح می ده زندگی آدما رو تغییر بده تا احساس موفقیت کنه. در همین رابطه در سال ۲۰۱۲ میشل اوباما در مجمع ملی دموکراتیک عنوان کرد که شوهرش می خواد حقوق تموم افراد پردرآمد رو کاهش بده تا عوضش بتونه با تشکیل دوباره کارخانه ها و کارگاهای فولاد و فلزات در محلهای مختلف واسه افراد بیشتری اشتغال بسازه.

«موفقیت ارتباطی به میزان درآمد شما نداره، باید ببینین چیجوری می تونین زندگی بقیه رو تغییر بدین».

توماس ادیسون

زندگی آوارشده  آموزشی

این مخترع شناخته شده با بیشتر از ۱۰۰۰ عنوان اختراع ثبت شده، دیوونه ی کار کردنه و زندگی موفق رو در سخت کوشی خلاصه می کنه، تا جایی که رکورددار ۶۰ ساعت کار پشت سر هم و بدون معطلی. پس به همون نسبت هم تعریف بلندپروازانه و هیجان انگیزی از موفقیت داره:

«موفقیت لازمه ۱ درصد اشتیاق و علاقه و ۹۹ درصد سخت کوشی و پشتکاره».

استفن کاوی

زندگی آوارشده  آموزشی

این معلم، نویسنده، تاجر و سخنران انگیزشی آمریکایی که قسمت بزرگ محبوبیت و موفقیت خود رو مدیون کتاب پرفروشش «هفت عادت افراد تأثیرگذار» با تیتراژ بیشتر از ۲۵ میلیون نسخه تعریف جالبی از زندگی موفق داره. اون موفقیت رو حسی منحصربه فرد می دونه.

«اگه بتونین دقیقا تصور کنین در مراسم تدفین تون چه اتفاقی میفته، می تونین به تعریف مشخصی از موفقیت برسین».

جون پل جونز

زندگی آوارشده  آموزشی

این کارآفرین و میلیاردر خودساخته ی آمریکایی مثل ادیسون موفقیت رو در کارِ سختِ تموم وقت می دونه. اون که مؤسس یکی از برندهای اجناس آرایشی موست به گفته خودش این راز موفقیت رو هنگامی یاد گرفته که مرد جوونی بوده و در یک خشکشویی کار می کرده. اون چون لباسا رو خیلی خیلی تمیز می شستهه، با وجود اینکه از طبقه ی پایین جامعه بوده، تونسته رئیس خشکشویی رو تحت اثر خود بذاره.

«موفقیت ارتباطی با موجودی بانک تون یا موقعیتی که در اون هستین نداره. موفقیت یعنی شما کارتون رو به بهترین شکل ممکن بکنین اونم جایی که هیچ کدوم از همکاران تون به کیفیت انجام اون کار توجهی ندارن».

منبع : businessinside

 


دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید