سخت ترین و شادترین سال های ازدواج تون کدوم ها هستن؟ 

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

 

اگه متأهل هستین، باید بدونین که راز خوشبختی در زندگی زناشویی و ازدواج پایدار، اینه که هم شما و هم شریک زندگی تون، مهارتای زندگی زناشویی رو یاد بگیرین و واسه استواری زندگی تون سعی کنین. هرساله تعداد خیلی از ازدواجا، در کشور ما و بقیه نقاط دنیا، پایانی جز طلاق و جدایی ندارن. در این مقاله درمی یابید که شادترین و دشوارترین سالای زندگی مشترک کدوم چند سال هستن و چه عواملی زندگی مشترک رو تهدید می کنن.

سخت ترین و شادترین سال های ازدواج تون کدوم ها هستن؟  آموزشی

 

سه سالگیِ زندگی مشترک

بعضی از افراد فکر می کنن عشق فقط سه سال عمر می کنه. اونا میگن بعد از سه سال، دیگر اون صمیمیت قبلی وجود نداره و شور و اشتیاق زن و شوهرا نسبت به همدیگه کم می شه.

اما واقعیت اینه که بعد از سه سال، زن و شوهرا آسون تر ایرادها و ضعفای طرف مقابل رو قبول می کنن و با اونا کنار بین و درنتیجه با هم احساس راحتی بیشتری دارن. ، خیلی از زن و شوهرها معمولا در سال سوم ازدواج شون تصمیم به بچه دار شدن می گیرن و نتیجه این تصمیم، استواری بیشتر رابطه بین زن و شوهر هستش. با این اوصاف، «سال سوم ازدواج» شادترین سال زندگی مشترک به حساب میاد.

پنج سالگیِ زندگی مشترک

سخت ترین و شادترین سال های ازدواج تون کدوم ها هستن؟  آموزشی

مشکلات واقعی و اساسی زندگی در سال پنجم ازدواج کم کم خود رو نشون میدن. این دوره تقریبا وقتیه که فرزندان هنوز کم سن وسال هستن و به مراقبت و توجه زیادی نیاز دارن. اگه شما خواننده ی عزیز، پدر یا مادر هستین خوب درک می کنین که مراقبت از فرزندان، به اندازه کافی وقت گیر و رقابت برانگیزه و زمانی که کارای بیرون از خونه، کارای روزانه منزل و بقیه مشکلات و درگیریای روزمره بهش اضافه شن، شرایط شاید کمی پیچیده و مشکل شه.

بعد از سال پنجم ازدواج ممکنه به خاطر همین شرایط پیچیده، زن و شوهرا به جدایی و طلاق فکر کنن. «سال پنجم ازدواج» از نظر خیلی از زن و شوهرا، دشوارترین سال زندگی مشترک به حساب میاد.

هفت سالگیِ زندگی مشترک

سخت ترین و شادترین سال های ازدواج تون کدوم ها هستن؟  آموزشی

اگه بعد از پنج سال هنوز باهم هستین، باید به شما اخطار بدیم که مانع بعدی منتظر شماس! بله، مانع بعدی، هفتمین سال زندگی مشترکه که متخصصین اونو «دیوار» می گن. در سال هفتم ازدواج، تموم چیزها واسه دو طرف عادی و معمولی شده. ممکنه همسران بر سر مسائل مالی، مشکلات بچه ها و تقسیم وظایف و مسئولیتا دچار اختلاف شن. به طورکلی این دوره یکی از زمان سخت در زندگی مشترکه که خیلی از زن و شوهرا از اون گله دارن. اما اگه با همدلی و عشق بتونین این دوره رو هم بگذرونین، این نوید رو به شما میدیم که در سالای آینده هم زندگی خوب و ازدواج موفقی در کنار همسرتون دارین.

چه عواملی موجب نارضایتی زن و شوهر از زندگی مشترک شون می شه؟

۱. انتظارات تندرو

سخت ترین و شادترین سال های ازدواج تون کدوم ها هستن؟  آموزشی

تحقیقات انجام شده در کشورهای اروپایی نشون میدن که میزان خواسته طلاق بعد از تعطیلات رسمی (یعنی در فصلای پاییز و بهار) بسیار بیشتره. از آنجایی که تعطیلات در فرهنگ بیشتر فرصتی واسه شادی و کنار هم بودن اعضای خونواده و طلاق هم چیزی نکوهیدهه، معمولا همسران در زمان تعطیلات سعی می کنن از اختلافات گذشته چشم بپوشن و فرصتی واسه شروع دوباره به همدیگه بدن، پس در این زمان میزان انتظارات زن و شوهر از همدیگه واسه حفظ رابطه، زیاد می شه. در اینجور شرایطی که میزان انتظارات بالا رفته، اگه پیشرفت زیادی در کیفیت روابط اتفاق نیفتد، هر کدوم از دو طرف، دیگری رو از برآورده کردن انتظارات خود ضعیف می پندارد و شرایط خیلی بد تر می شه. معمولا امیدی به جون گرفتن دوباره ی این رابطه وجود نداره و احتمال طلاق بعد این دوره به دلیل بالا رفتن سطح انتظارات و سرکوب شدن اون، بالا هستش.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سند رسمی چیه و چه ویژگی هایی داره؟ 

سخت ترین و شادترین سال های ازدواج تون کدوم ها هستن؟  آموزشی

۲. سکوت

طی پژوهشی اعلام شده که صحبت کردن، حتی اگه درمورد یک فیلم سینمایی هم باشه، احتمال جدایی همسران رو به نصف کم می کنه. پس صحبت کردن درمورد مشکلات زندگی مشترک می تونه ناجی زندگی مشترک شما در بحرانای عمیق و جدی باشه.

۳. نداشتن مهارت ایجاد رابطه

جالبه بدونین که معمولا، در خونوادهایی که تعداد خواهر و برادرهای زن و شوهر زیاد هستن، احتمال طلاق کمتره. یعنی افرادی که در خونوادهای پُرجمعیت بزرگ می شن، اکثرا توانایی و مهارت بیشتری در ایجاد رابطه با بقیه دارن و در آینده این مهارت می تونه به اونا کمک کنه زندگی مشترک خود رو حفظ کنن.

۴. نبود تمایل به شنیدن حرفای طرف مقابل

اگه موقع اوج اختلافات، کوتاه نیایید و تمایلی به شنیدن حرفای همسرتون نداشته باشین، احتمال طلاق در زندگی شما بالا میره. پس بهتره بعضی وقتا شنونده باشین.

۵. زندگی در دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی

کاربران فعال شبکه های اجتماعی بارها تجربه کردن که اختلافات و درگیریایی که در گروه ها و شبکه های مجازی اونا به وجود میاد، روی روابط اونا با همسران شون اثر منفی داره و بعضی وقتا این اثر منفی اون قدر جدیه که باعث طلاق می شه!

۶. بحث و درگیری تندرو بر سر مسائل مالی

احتمال جدایی بین زوجایی که بیش ازحد درمورد پول و مسائل مادی بحث و اختلاف دارن، بسیار بالاست. حتی اگه درآمد هردو طرف بالا باشه بازم بحثای مالی، زندگی مشترک رو در سراشیبی سقوط و جدایی قرار می ده.

سخت ترین و شادترین سال های ازدواج تون کدوم ها هستن؟  آموزشی

۷. پایین بودن سطح تحصیلات

تحقیقات نشون میدن که افراد تحصیل کرده چه زن و چه مرد، صرف نظر از کشوری که در اون سکونت دارن، در زندگی مشترک خود موفق تر از بقیه عمل میکنن و میزان طلاق در بین این گروه کمتره.

پیشنهاد می کنیم اگه متأهل یا در شُرُف ازدواج هستین، در زندگی مشترک خود به این نکات توجه کنین تا لذت زندگی مشترک رو تموم و کمال بچشید.

 


دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید