سفید کردن دندان تنها با خوردن ۴ خوراکی طبیعی و سالم “

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

 

دل تون می خواد دندانایی به سفیدی مروارید داشته باشین؟ میتونم به شما بگم که با قطع مصرف قهوه، چای یا مواد غذایی پُر از شکر می تونین دندانای سالم تر و بهتری داشته باشین؛ اما این فقط نصف راه حله. در کنار مسواک زدن درست، استفاده از نخ دندان و دهن شویه (روزی ۲ بار)، انتخاب مواد غذایی مناسب می تونه به سفید کردن دندان خیلی کمک کنه. خوراکیای زیر رو به برنامه غذایی خود اضافه کنین. گرچه که بر سر میزان مصرف اونا اختلاف نظر هست اما شک نداشته باشین ارزش افزوده شدن به سبد خرید شما رو دارن.

 

۱. بروکلی

تحقیقات علمی دانشگاه بائورا نشون می ده، با اینکه این سبزی خیلی محبوب نیس، اما این گیاه از خونواده گل کلم دارای مواد مفیدی واسه دندان هاست. این تحقیق منتشرشده در مجله اروپایی دندان پزشکی نشون می ده که آهن موجود در کلم بروکلی باعث ایجاد اسیدی می شه که به عنوان پوششی روی دندانا قرار میگیره. این پوشش میزان تماس دندانا با مواد غذایی اسیدی مثل نوشابه رو کم می کنه. بهتره از بروکلی نپخته استفاده کنین تا پوشش مناسبی روی مینای دندان ایجاد شه.

سفید کردن دندان تنها با خوردن ۴ خوراکی طبیعی و سالم " آموزشی

۲. پنیر

نتایج تحقیقی که در مجله دندان پزشکی منتشر شد، نشون می ده مصرف پنیر چدار باعث افزایش تولید بزاق دهن و تشکیل لایه محافظتی روی مینای دندان می شه. محققان آکادمی دندان پزشکی باور دارن که تغییر سطح (pH) باعث افزایش احتمال فرسایش و پوسیدگی دندان می شه. البته هر چقدر سطح (pH) بالاتر باشه، واسه سلامتی دندان بهتره. تحقیقات نشون می ده که بعد از جویدن پنیر چدار شاهد افزایش سطح (pH) هستیم. البته تموم مواد لبنی یکی نیستن. شیر و ماست بدون شکر باعث تغییر سطح (pH) نمی شن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۱ عبارتی که بهترین رابطه های عاشقانه رو هم خراب می کنه

۳. کشمش

سفید کردن دندان تنها با خوردن ۴ خوراکی طبیعی و سالم " آموزشی

شاید کشمش به خاطر بافت چسبناکش واسه دندانا خیلی مفید به نظر نرسه، اما اشتباه می کنین. تحقیقات دانشگاه ایلینویز شیکاگو نشون می ده این انگورهای خشک شده باعث بهتر شدن بهداشت دهن می شن. نتایج این تحقیق که در جلسه هرساله ی میکروب شناسی آمریکا ارائه شد نشون می ده که اسید اولئیک که در کشمش پیدا می شه، جلوی رشد ۲ نوع باکتری رو خواهد گرفت: باکتری استرپتوکوک موتانس که باعث خوردگی دندان می شه و باکتری Porphyromonas gingivalis که باعث مریضیای دندان می شه. اسید اولئیک باعث محافظت دندانا در برابر پلاکای دندان می شه.

۴. آناناس

این میوه خوشمزه ی استوایی اگه بیش ازحد مصرف شه واسه دندان ضرر داره، اما همون آنزیمی که باعث می شه حس کنین دندان شما مثل سمباده سفت شده، می تونه باعث سفید شدن دندان شه. مطالعه ای که در مجله بهداشت دندان منتشر شده، نشون می ده آنزیمی به نام bromelain که در آناناس هست، باعث از بین رفتن لکهای روی سطح دندان می شه و هیچ اثر منفی هم روی مینای دندان نداره.

درواقع خمیردندانای سفیدکننده که از این آنزیم استفاده می کنن، نسبت به خمیردندانای شامل کربنات کلسیم و پرلیت، اثر بهتری روی سفید کردن دندانا دارن.دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید