سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی 

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

 

قرار گرفتن در خطر نور خورشید، آلودگیای محیطی، مریضی، خشکی پوست، استرس، سبک زندگی نادرست و استفاده ی دراز مدت از اجناس آرایشی شیمیایی می تونه پوست رو تیره و کدر کنه. خیلی از افراد سعی می کنن تا پوستی روشن و بدون مشکل داشته باشن. بازار، پُر از شکلای مختلف کرما و لوسیونای روشن کننده ی پوسته. اما این اجناس، مواد شیمیایی مضری دارن که می تونه به پوست آسیب بزنه و هم بیشتر گرون هستن. شما می تونین با استفاده از راهکارهای طبیعی که به شکل ای مؤثر، پوست تون رو روشن و نورانی می کنن در زمان و پول خود صرفه جویی کنین. این نوشته رو بخونین تا با روشای سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی، آشنا شید.

سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی  آموزشی

 

۱. ماست

سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی  آموزشی

یک ماسک سفیدکننده صورت، ماسته. ماست که از فرآوردهای جانبی شیره، مواد مغذی زیادی داره که واسه پوست مفید هستن. ماست شامل اسید لاکتیکه که به روشن شدن پوست صورت شما کمک می کنه. راهکارهای اشاره شده در زیر واسه شکلای مختلف مختلف پوست مناسبه.

روشای سفید کردن پوست صورت با استفاده از ماست

 • ماست ساده رو به آرامی به پوست خود بمالید، اجازه بدین چند دقیقه بمونه و بعد با آب ولرم بشورید. این کار رو روزی یک بار و تا چند هفته بکنین تا متوجه تغییرات چشم گیری در رنگ پوست تون شید.
 • می تونین یک قاشق غذاخوری ماست تازه رو با نصف قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنین و اونو به پوست صورت و گردن خود بمالید. اجازه بدین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بمونه و بعد آب کشی کنین. این کار رو هر روز بکنین تا رنگ پوست تون روشن تر شه.
 • می تونین کمی آب لیمو و جو دوسر به ماست اضافه کنین تا خمیر سفتی درست شه و اونو به عنوان ماسک صورت استفاده کنین. این راه حل باعث انعطاف پذیری و مرطوب شدن پوست تون هم می شه.

۲. پرتقال

سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی  آموزشی

مهمترین عنصر در مراقبت از پوست، ویتامین سیه، که فت و فراوون در پرتقال هست. پرتقال دارای خواص روشن کنندگیه و رنگ پوست تون رو سفید می کنه.

یافتها نشون دادن که مصرف همیشگی آب پرتقال تازه می تونه در بهبود بافت پوست و انعطاف پذیری اون بسیار مؤثر باشه.

روشای سفید کردن پوست صورت با استفاده از پرتقال

 • دو قاشق غذاخوری آب پرتقال رو با مقدار کمی زردچوبه ترکیب کنین و قبل از خواب اونو روی پوست صورت و گردن خود قرار بدین (به دستا و پاهای تون هم می تونین بمالید)، بعد از ۲۰ تا نیم ساعت بشورید. این کار رو هر روز بکنین.
 • پوست خشک شده ی پرتقال رو آسیاب کنین، یک قاشق غذاخوری از اونو با یک قاشق غذاخوری ماست ساده ترکیب کنین تا ماده ای خمیرمانند تهیه شه. این خمیر رو روی پوست بمالید و بذارین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بمونه و بعد آب کشی کنین. این راه حل واسه درمون لک صورت مفیده. در استفاده از این روش کمی با احتیاط عمل کنین و بیشتر از یک یا دو بار در هفته از اون بهره نبرین.

۳. آرد نخود

سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی  آموزشی

آرد نخود یکی از بهترین عنصرها واسه افرادیه که تمایل زیادی به روشن شدن پوست شون دارن. آرد نخود شامل مواد مغذی گوناگونیه و به داشتن پوستی سالم بسیار کمک می کنه. استفاده از این روش، به شکل یک روز در بین، چربی اضافی پوست رو برطرف می کنن و رطوبت طبیعی پوست رو حفظ می کنه.

روش سفید کردن پوست صورت با استفاده از آرد نخود

 • مقداری آرد نخود رو با مقدار کمی آب یا گلاب ترکیب کنین تا خمیر سفتی درست شه.
 • خمیر رو به شکل، دستا و پاهای خود بمالید.
 • اجازه بدین خمیر بمونه تا خشک شه و بعد با آب بشورید.

۴. عسل

سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی  آموزشی

عسل به سفید شدن پوست و رطوبت رسانی بهش کمک می کنه. خشکی پوست عاملیه که باعث ناهمواری و تیرگی پوست می شه. عسل دارای خواص ضدباکتری هم هست که به برطرف شدن لکهای به دلیل بالا رفتن سن و جای زخم به دلیل جوش کمک می کنه.

روشای سفید کردن پوست صورت با استفاده از عسل

 • عسل رو به شکل خود بمالید، بذارین چند دقیقه بمونه و بعد با آب ولرم بشورید. این راه حل ساده به جدا کردن سلولای مرده ی پوست کمک می کنه و جلوه ی باطراوت تر و روشن تری به پوست تون می ده. روزی یک بار این کار رو بکنین.
 • واسه درست کردن ماسک روشن کننده ی پوست، یک قاشق چای خوری از آبلیمو و عسل رو با یک قاشق غذاخوری شیر خشک و یک و نیم قاشق چای خوری روغن بادام خوب ترکیب کنین و به آرامی به پوست خود بمالید. بذارین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بمونه و بعد با آب سرد بشورید. این کار رو یک روز در بین بکنین.

۵. لیمو ترش

سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی  آموزشی

خاصیت اسیدی لیموترش به عنوان یک سفیدکننده ی طبیعی واسه پوست عمل می کنه و ویتامین C بالای اون باعث افزایش رشد سلولای جدید پوست می شه. لیموترش آنتی اکسیدانایی داره که واسه روشن شدن رنگ پوست بسیار مفیدند.

روشای سفید کردن پوست صورت با استفاده از لیموترش

 • یک پنبه ی توپی رو به آب لیموی تازه آغشته کنین و اونو مستقیما به شکل تون بمالید. حتی می تونین یک عدد لیموترش رو بُرش بزنین و اونو روی پوست تون قرار بدین تا آب لیموترش به پوست بچسبد. بذارین کمه کم یک ساعت بمونه و بعد با آب بشورید. این کار رو هر روز بکنین. این راه حل ساده رنگ پوست تون رو روشن می کنه و می تونه از زیاد جای زخما روی صورت تون هم پیشگیری کنه.
 • سه قاشق چای خوری آب لیموترش رو با یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه ترکیب کنین و اونو روی پوست خود قرار بدین، بذارین نیم ساعت بمونه. بعد با آب بشورید، این کار رو هر روز بکنین.
 • می تونین یک قاشق چای خوری آب لیموترش رو با یک قاشق چای خوری شیر خشک و یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنین و روی پوست بمالید، اجازه بدین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بمونه و بعد آب کشی کنین. این کار رو هر روز یا یک روز در بین بکنین.
این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۱ غذایی که جلوی گرسنگی شما رو میگیره

نکته: قبل از استفاده از هر کدوم از این راهکارها، مراقب باشین که هیچ زخم بازی روی پوست تون نباشه. خاصیت اسیدی لیموترش می تونه موجب درد در زخمای باز شه. ممکنه لیموترش واسه پوست حساس مناسب نباشه یا به لیموترش حساسیت داشته باشین.

۶. ژل آلوئه ورا

سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی  آموزشی

آلوئه ورا می تونه هایپرپیگمانتاسیون یا تجمع بیشتر از حد رنگ دانه ها در بافتا رو کاهش بده و رنگ اصلی پوست شما رو بازیابی کنه. هایپرپیگمانتاسیون یکی از دلایل اصلی تنوع رنگ پوسته. اثر خنک کنندگی آلوئه ورا به تولید سلولای جدید و بازسازی بافت آسیب دیده کمک می کنه که واسه سلامت پوست مهمه. این راه حل ساده می تونه لکهای تیره رو روشن کنه و کلا رنگ پوست تون رو بازتر نشون بده.

روش سفید کردن پوست صورت با استفاده از آلوئه ورا

 • لایه های بیرونی یک برگ آلوئه ورا رو ببرین و ماده سفت ژل مثل اونو خارج کنین.
 • ژل رو به پوست خود بمالید.
 • بذارین نیم ساعت بمونه و بعد با آب بشورید.
 • این کار رو کمه کم روزی دو بار و به مدت دو هفته ادامه بدین.

اگه به گیاه آلو ئه ورا دسترسی ندارین، می تونین ژل آلوئه ورا رو از بازار تهیه کنین.

۷. پاپایا یا خربزه درختی

سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی  آموزشی

پاپایا معمولا در اجناس جورواجور زیبایی مورد استفاده قرار میگیره و می تونین واسه روشن کردن پوست تون هم از اون کمک بگیرین. پاپایا دارای خواص سفیدکنندگیه و مواد مغذی زیاد موجود در اون، پوست شما رو نورانی و سرحال می کنن.

روشای سفید کردن پوست صورت با استفاده از پاپایا

 • پاپایا رو به عنوان میوه بخورین. کلا، خواص سم زُدایی پاپایا، پوست شما رو از آلودگیایی که می تونن دلیل تیرگی اون باشن پاک می کنن.
 • قسمت داخلی پاپایا رو به شکل خود بمالید و اجازه بدین خشک شه. بعد صورت تون رو با آب سرد بشورید و خشک کنین. این کار باعث درخشندگی پوست شما میشه. هر روز این کار رو بکنین.
 • یک پاپایای رسیده رو له کنین و با یک فنجون آب لیموی تازه مخلوط کنین. ترکیب به دست اومده رو روی تموم صورت و گردن تون ماساژ بدین. بذارین نیم ساعت بمونه و بعد با آب سرد بشورید. کمه کم هفته ای یک بار این کار رو بکنین تا متوجه تغییرات چشم گیری در رنگ پوست خود شید.

۸. زردچوبه

سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی  آموزشی

می تونین از زردچوبه واسه روشن کردن پوست تون استفاده کنین. زردچوبه به کاهش تولید ملانین پوست که موجب تیرگی اینه کمک می کنه. زردچوبه دارای خواص ضدعفونی کنندگی و آنتی اکسیدانیه که واسه سلامت عمومی پوست مفید هستن.

روشای سفید کردن پوست صورت با استفاده از زردچوبه

 • پودر زردچوبه رو با شیر ترکیب کنین تا خمیری غلیظ و یک دست درست شه. اونو به پوست خود بمالید و اجازه بدین خشک شه و بعد با آب ولرم بشورید. اگه این روش رو به طور منظم به کار ببرین می بینین که همین کار ساده در سفید کردن پوست چقدر مؤثره.
 • می تونین دو قاشق چای خوری آرد نخود، نصف قاشق چای خوری زردچوبه و یک قاشق چای خوری آب لیمو رو با هم ترکیب کنین و این ماسک رو به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی صورت تون بذارین یا اینکه صبر کنین تا خشک شه. ماسک خشک شده رو روی پوست مالش بدین و بعد با آب ولرم بشورید.

۹. خیار

سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی  آموزشی

خیار یک ماسک سفیدکننده صورته که تولید کلاژن پوست رو افزایش می ده و اونو سفت و انعطاف پذیر می کنه. پوست سفت و انعطاف پذیر هم معمولا رنگی روشن و یک دست داره. خیار اثرات خنک کنندگی هم داره و مناسب شکلای مختلف پوسته.

روشای سفید کردن پوست صورت با استفاده از خیار

 • بُرشای حلقه ای خیار رو مستقیما روی نواحی تیره ی پوست که لازمه روشن شن بذارین. اجازه بدین چند دقیقه بمونن، بعد اونا رو وردارین و پوست تون رو با آب ولرم بشورید. این کار رو روزی دو بار بکنین.
 • یک عدد خیار رو رنده و اونو با عسل ترکیب کنین تا یک ماسک روشن کننده ی پوست داشته باشین. ماسک رو روی صورت و گردن خود بذارین و اجازه بدین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بمونه و بعد با آب سرد بشورید. واسه گرفتن نتیجه بهتر، روزی دو بار این کار رو بکنین.
 • می تونین یک قاشق چای خوری آب لیمو و یک قاشق چای خوری آب خیار رو با هم مخلوط کنین و اونو به شکل خود بمالید، بذارین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بمونه یا صبر کنین تا خشک شه و بعد با آب بشورید. روزی یک بار این کار رو بکنین.

۱۰. جو دوسر

سفید کردن پوست صورت با ۱۰ ماسک طبیعی  آموزشی

بهترین راه افزایش رشد سلولای جدید پوست و پس سفید کردن پوست صورت، برداشتن سلولای مرده از روی اینه. جو دوسر به لایه ورداری پوست کمک می کنه و اونو نرم و انعطاف پذیر می کنن.

روشای سفید کردن پوست صورت با استفاده از جو دوسر

 • جو دوسر رو با آب گوجه فرنگی ترکیب کنین و روی صورت تون بذارین. اجازه بدین ۲۰ دقیقه بمونه و بعد با آب سرد بشورید. هنگام آب کشی، خمیر رو به آرامی روی صورت مالش بدین تا جو دوسر مثل یک لایه بردار، سلولای مرده ی پوست رو جدا کنه. این کار رو هر روز بکنین.
 • می تونین یک قاشق چای خوری پودر جو دوسر رو با مقدار کمی زردچوبه و چند قطره آب لیمو ترکیب کنین تا خمیری غلیظ و یک دست درست شه. اونو روی صورت بذارین و اجازه بدین خشک شه. ماسک خشک شده رو با آب از روی صورت پاک کنین. این کار رو هر روز بکنین.

راهکارهای ارائه شده رو به کار ببرین تا پوست تون سفید و نورانی شه. اما یادتون باشه که این روش ها بسیار تاثیردارن ولی به زمان نیاز دارن و واسه اینکه به نتایج ایده آل تون برسین باید صبر داشته باشین. فراموش نکنین که سلامتی پوست به اندازه زیبایی رنگ اون مهمه. پس در حفظ سلامت پوست تون هم کوشا باشین.

منبع : top10homeremedies.com

دسته‌ها: آموزشی

پاسخی بگذارید