سه روش مطمئن واسه ایجاد انگیزه در تیم فروش 

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

 

کارمند فروشِ باانگیزه از عناصر لازم واسه موفقیت شرکت تونه. رابطه ای که کارمندان با مشتریان و کاربران برقرار می کنن شالوده ی اصلی شرکت شما رو تشکیل می ده. اینجور کارمندانی نه تنها در بخش فروش، بلکه پایه و پایه معروفیت و اعتبار شما حساب می شن. از طرف دیگه فروشندگانِ بی انگیزه و سوت و کور آروم آروم موجب فرسوده شدن این پایه و پایه شده، به اهدافتان ضربه سختی میزنن و مانع حرکت تون به طرف بازارای بزرگتر می شن.

 

اگه مدیر فروش هستین، مسئولیت شما تنها انجام درست کاراتون نیس، بلکه باید اطمینان یابید که تیم فروشتان هم خوب کارش رو انجام می ده و به اهدافش می رسه. مهمه که فروشندگان تون تنها بر وظایف خودشون تمرکز کنن، یعنی اینکه شما به عنوان یک مدیر، مسئول تموم تیمتون هستین. یکی از موثرترین راه هایی که می تونین مطمئن شید تیم فروشتان طبق انتظارات شرکت پیش میره انگیزه دادن به آنهاست.

به اونا پاداش و تشویقی بدین

سه روش مطمئن واسه ایجاد انگیزه در تیم فروش  آموزشی

بیشتر افرادی که در محل کار هستن حقوق ماهانه یا ساعتی واسه انجام کارشون می گیرن. تشویقی یا پاداش جدا از اینکه حقوق شون واقعا به اونا انگیزه می ده. به عنوان مدیر فروش باید بدونین که همیشه راه هایی واسه کاراتر کردن گروهتان هست و یکی از این راه ها ارائه تشویقی واسه انگیزه دادن به تیم تون در جهت رسیدن به اهداف خاصه.

مثلا اگه کارکنان تون به یک هدف فروش رسیدن، به عنوان پاداش به اونا کارتای هدیه بدین. اگه موفقیت هاشون در مورد معامله با یک مشتری خاص تکرار می شه، به مهمانی ناهار دعوتشان کنین. اگه گزارش شون رو خوب و زود تکمیل کردن، اجازه بدین یک ساعت زودتر به خونه برن. به هر وسیله ای سعی کنین به کارکنان تون انگیزه بدین؛ یک تشویقی هر چند کوچیک، موجب می شه که اونا بهتر و سخت تر کار کنن.

پول نقد یک محرک و انگیزه آزموده شده و مطمئنه. خیلی از تیمای فروش رقابتای هفتگی، ماهانه، و فصلی به شکل فردی و گروهی انجام میدن. در همین رابطه می تونین پارامترای مختلفی متناسب با شغلتون مشخص کنین، مثل: تعداد اجناس فروخته شده، تعداد حسابای باز شده و میزان سود به دست اومده.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سایت eBay چیه و چیجوری میشه در حراجی هاش شرکت کرد؟ 

سه روش مطمئن واسه ایجاد انگیزه در تیم فروش  آموزشی

واسه بعضی از فروشندگان، داشتن یک سرگرمی کوچیک در طول کار در انگیره دادن به اونا حتی از پول نقد موثرتره. پاداشای معمولی واسه رسیدن به اهداف و ملاک فروش، شامل زودتر ترک کردنِ کار، گذراندنِ یک ساعت به شادی یا دادن بلیت یک مسافرت ممکنه پاداشی واسه موفقیت هاشون درزمان بازه های طولانی باشه. بعضی از فروشندگان حرفه ای به چیزی بیشتر از کارتای هدیه یا بلیت نیاز دارن؛ اونا می خوان در حرفه ی خود موفق شن و از نردبان پیشرفت بالا برن.

کارکنان تون رو ستایش کنین

سه روش مطمئن واسه ایجاد انگیزه در تیم فروش  آموزشی

اونا رو به خاطر کارکرد خوبشون تشویق کنین. واژه محبت آمیزی که بیشتر ندیده گرفته می شه، می تونه یک دنیا معنی واسه عضو سخت کوش تیمتون داشته باشه. یکی از کارکنانتان به مشتری خدمات استثنایی ارائه کرده یا موفق شده یک موضوع مهم واسه مشتری و یا در مورد مشتری رو حل کنه؟حتما به اونا بفهمانید که سعی شون و دستاوردهای شون رو می ببینن.

یه قدم بیش تر وردارین و در مقابل بقیه اونا رو ستایش کنین. عادت کنین که موفقیتای کارکنان تون رو در جلسات هفتگی بگید، مهم نیس چقدر کوچیک هستن، این موجب می شه تا اونا احساس غرور کنن و واسه اینکه از اونا بیشتر ستایش شه سخت تر کار کنن.

خودتون الگوی کارکنان تون باشین

اگه می خواهیید تیم تون واسه کار، ۱۰۰% انگیزه داشته باشه، مطمئن شید خودتون ۱۰۰% کار می کنین. اگه توقع دارین تیم تون ساعات طولانی در طول هفته سرِ کار باشن ۱۰ صبح در دفترتان قدم نزنید و ناهار خوردن تون رو دو ساعت طول ندین. اگه توقع دارین تحولتون بگیرن، نشون بدین که چه جوری پیش بقیه مدیران مؤدب هستین. الگو بودن در محل کار بسیار مهمه چون کارکنان احساس می کنن که از اونا همون کاری رو می خواید که خودتون انجام میدید.

به عنوان یک مدیر باید واسه کارکرد کارکنان تون جوابگو باشین، پس انگیزه کارکنان رو بالا ببرین تا وظایفشان رو به بهترین روش بکنن. در این راه از سه نکته بالا خوب استفاده کنین.

منبع : businessnewsdaily mtdsalestraining


دسته‌ها: آموزشی

پاسخی بگذارید