۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

اگه می خواید پولدار شید می تونین کارتون رو با مطالعه کسائی شروع کنین که این راه رو پیموده ان. استیو سی بُلد (Steve Siebold) در کتاب خود با عنوان «ثروتمندان چیجوری فکر می کنن» می نویسه: «تنها یک میلیونره که می تونه به شما یاد بده چه جوری مثل یک میلیونر فکر کنین.» اینجور عبارتی رو میشه درباره میلیاردرها هم استفاده کرد. در این مقاله ما ۱۱ عادت کارآفرینای میلیاردر رو خلاصه کردیم. با خوندن این عادات شاید متوجه میشید که هیچ کدوم احتیاج به ایجاد تغییرات دهن باز کن در زندگی ندارن و با کمی پیچوندن دکمه ی برنامه های روتین روزمره تون خیلی راحت می تونین اونا رو کسب کنین و نتایج بزرگی بگیرین.

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی

 

۱. میلیاردرها مدیتیشن می کنن

با توجه به اطلاعات حاصل از تحقیقات علمی میدونیم فواید مدیتیشن واسه سلامتی ذهنی و بدن فراوانه و شامل افزایش قدرت حافظه و ایمنی بدن می شه.

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی
رِی دالیو (Ray Dalio) با دارایی خالص حدسی ۱۶ میلیارد دلار

ری دالیو موسس شرکای بریج واتر به هافینگتون پست گفته:

مدیتیشن، بیشتر از هرچیز دیگری در زندگی ام عنصر سازنده موفقیتایی بوده که به دست آورده ام.

دالیو تنها میلیاردری نیس که نظر مثبتی درباره مدیتیشن داره. جک دورسی (Jack Dorsey) مدیرعامل توئیتر و اسکوئر و اپرا وینفری (Oprah Winfrey) شخصیت با نفوذ رسانه ای هر دو اقرار داشتن که به شکل روزانه مدیتیشن می کنن.

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی

شخصیت

۲. میلیاردرها در فعالیتای خیرخواهانه مشارکت می کنن

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی
مایکل بلومبرگ (Michael Bloomberg) با دارایی خالص حدسی ۴۵ میلیارد دلار

سی بلد در کتاب خود می نویسه:

طبقه ی ممتاز نگاه خود رو به تاثیرگذاری بر دنیا از راه ثروت شون متمرکز می کنن. حال یا این کار رو از راه فعالیتای بشردوستانه انجام میدن یا از راه کسب وکار، یا به وسیله روشای جور واجور مالی.

میلیاردرهای مختلفی در فعالیتای بشردوستانه مشارکت کردن، مثلا میشه از مایکل بلومبرگ، مدیرعامل شرکت رسانه ای بلومبرگ نام برد که درزمان زندگی خود ۳ میلیارد دلار واسه امور خیریه اهدا کرده.

اینجا میشه به کمپین تعهد بخشش ثروت (Giving Pledge) اشاره کرد که به وسیله وارن بافِت، بیل گیتس و همسرش ملیندا گیتس تاسیس شد تا ثروتمندترین افراد رو از سراسر جهان دعوت کنه پایبند شن بیشتر از نصف داراییای خود رو صرف امور خیریه کنن. داوطلبان این طرح می تونن در زمان زندگی شون این کار رو بکنن یا در وصیت نامه قید کنن که مایل به این کار هستن. بعضی حتی واسه اهدای ٪۹۹ از داراییای خود در این طرح پایبند شدن.

می تونین به جای خوندن این مقاله ویدیوی زیر رو هم ببینین.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نیس.

۳. میلیاردرها صبح زود بیدار می شن

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی
جک دورسی با دارایی خالص حدسی ۱ میلیارد دلار

شاید پشت این باور ی قدیمی که «سحرخیز باش تا کامروا شی» حقیقتی پنهون باشه.

ثروتمندترین افراد جزو سحرخیزان هستن. مثلا جک دورسی رو در نظر بگیرین که ساعت ۵ صبح بیدار می شه تا به مدیتیشن و ورزش مشغول شه. یا ریچارد برنسون (Richard Branson) موسس گروه ویرجین که ساعت ۵:۴۵ صبح بیدار می شه تا قبل از شروع روز کاری ورزش کنه.

این دو تنها افراد موفقی نیستن که پیش از بالا اومدن آفتاب بیدار می شن. توماس سی.کورلی (Thomas C. Corley) نویسنده درزمان تحقیقات پنج ساله ی خود درباره ثروتمندان فهمید کمه کم نصف اونا ۳ ساعت زودتر از شروع روز کاری شون بیدار می شن.

۴. میلیاردرها هر روز کارای تکراری شون رو انجام میدن

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی
جون پاول دِجُریا (John Paul DeJoria) با دارایی خالص حدسی ۳ میلیارد دلار

نشونه افراد خیلی موفق اینه که به روالای تشریفاتی خود پایند هستن. مثلا جون پاول دجریا یکی از موسسان شرکت تولیدکننده ی اجناس مربوط به مو با نام «پاول میچل»، هر روز صبح خود رو با ۵ دقیقه آروم نشستن در جای خود شروع می کنه. اون می گه: «مهم نیس کجا باشم، چه خونه یا هتلی، به محض بیدار شدن به مدت ۵ دقیقه در تخت می مانم.»

۵. میلیاردرها پایین تر از سطح درآمد خود زندگی می کنن

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی
بیل گیتس با دارایی خالص حدسی شرکت ۷۸ میلیارد دلاری

اینکه ثروتمندان میلیاردها دلار پول در حساب بانکی خود دارن معنیش این نیس که اونو صرف خرجای بی حساب و کتاب می کنن حتی برعکس خیلی از ثروتمندترین افراد زندگی مقتصدانه رو انتخاب کردن.

مثلا سَم وَلتون (Sam Walton) موسس وال-مارت (Wal-Mart) با یک ماشین فورد (Ford F150) ساخت سال ۱۹۷۹، در انظار عمومی رانندگی می کنه. مارک زاکربرگ یک ماشین معمولی ۳۰ هزار دلاری آکورا (Acura TSX) جزء مدلای ساده داره و بیل گیتس به دلیل انتخاب پروازهای معمولی واسه چند سال بر سر زبونا بوده.

از طرف دیگر وارن بافت، سرمایه گذار افسانه ای که زندگی بسیار فروتنانه ای داره، هنوز در خونه ی ۳۱،۵۰۰ دلاری خود زندگی می کنه و گوشی تاشوی خود رو به گوشیای هوشمند ترجیح می ده.

۶. میلیاردرها به دنبال اشتیاق خود می رن

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی
استیو جابز با دارایی خالص حدسی ۱۰ میلیارد دلار

استیو جابز یکی از موسسان شرکت اپل در سخنرانی جشن فارغ التحصیلی سال ۲۰۰۵ به دانشجویان دانشگاه استنفورد گفت: «باید چیزی که رو که بهش عشق می ورزید پیدا کنین. تنها راه انجام دادن کارای بزرگ اینه که عاشق کار خود باشین. اگه هنوز اونو پیدا نکردین به جستجو ادامه بدین، به چیزی کمتر از اون قانع نشید. مثل بقیه مسائلی که به قلب شما مربوط می شن وقتی اون کار رو پیدا کنین خود به خود متوجه اش میشید.»

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ساعت راه حل بومن و کسب امتیاز رقابتی در بازار 

جابز اولین فردی نیس که به اهمیت دنبال کردن علایق اشاره کرده. ناپلئون هیل نویسنده ایه که زندگی ۵۰۰ فرد بسیار پولدار رو اول قرن بیستم مطالعه کرده، اون در کتاب پرفروش خود «فکر کنین و پولدار شید» می نویسه: «هیچ انسانی نمیتونه در راه سعی در راهی که بهش علاقه ای نداره پیروز شه.»

۷. میلیاردرها اهل مطالعه هستن

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی
وارن بافت با دارایی خالص حدسی ۶۹ میلیارد دلار

خیلی از موفق ترین آدما کتاب خوانایی حریص هستن.

یکی از نویسندگان بیزنس اینسایدر (Business Insider) می نویسه: سرمایه گذار افسانه ای وارن بافت حدود ۸۰٪ روز خود رو به مطالعه می گذرونه، و هر ساله در نامها یی که به سهامداران می فرستد کتابای پیشنهادی خود رو معرفی می کنه.

در سال ۲۰۱۵ مارک زاکربرگ تصمیم گرفت که هر دو هفته یک کتاب رو تموم کنه. اپرا وینفری شخصیت بانفوذ رسانه ای هر ماه کتابی رو مشخص می کنه تا افراد اونو بخونن و درباره اون در «باشگاه کتاب اپرا ۲.۰» با همدیگه بحث و گفتگو کنن. زمانی که از ایلان ماسک (Elon Musk) میلیاردر صنعت تکنولوژی پرسیدند از کجا فهمیده که چه جوری موشک فضایی بسازه جواب داده: «من کتاب می خوندم.»

۸. میلیاردرها از چندین راه درآمد خود رو به دست میارن

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی
ریچارد برنسون (Richard Branson) با دارایی خالص حدسی ۵ میلیارد دلار

تمرکز ثروتمندترین افراد بر کسب درآمده پس تعجبی نداره که اونا این کار رو از راههای جور واجور بکنن. کورلی (Corley) نویسنده ی کتاب «عادات خود رو تغییر بدین تا زندگی تون تغییر کنه» می نویسه: «ریچارد برنسون مدیر میلیاردر گروه ویرجین تجسم این عادته، اون سرپرستی حدود ۵۰۰ شرکت رو برعهده داره و روی ۲۰۰ تا ۳۰۰ عدد از این شرکتا نام برند اون هست. اون این عادت ثروتمندان رو در داشتن چندین راه کسب درآمد به شکلی برجسته در خود نشون داده. برنسون خیلی زود متوجه این موضوع شد که این عادت ثروتمندان بیشترین ثروت رو ایجاد می کنه.»

۹. میلیاردرها واسه خودشون کار می کنن

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی
مارک زوکربرگ با دارایی خالص حدسی ۴۹ میلیارد دلار

میلیاردرها تمایل دارن که رئیس خودشون باشن. اونا معمولا واسه خودشون کار می کنن و خودشون هستن که رقم فیش حقوقی شون رو تعیین می کنن.

مارک زاکربرگ از سن ۱۹ سالگی، همون زمان که فیس بوک رو در سال ۲۰۰۴ به عنوان یک دانشجوی سال دوم راه انداخت، واسه خودش کار می کرده. ایوان اسپیگل مدیر اسنپ چت، جوون ترین مدیر میلیاردر جهان هم راه مشابهی رو در زندگی داشته. اون با همراهی دو همکلاسی قدیمی از دانشگاه استنفورد یک اپ اشتراک گذاری عکس محبوب رو پایه گذاری کرد و از اون زمان تا به حال رئیس خودش بوده.

استیو سی بلد میلیاردر خودساخته که درباره ۱۲۰۰ فرد پولدار مطالعه کرده می گه: «درسته که آدمایی با سطح کاری طراز اول در دنیا وجود دارن که واسه دریافت فیش حقوقی آخر ماه هر روز در محل کار کارت ورود و خروج می زنه، اما واسه بیشتر این افراد اینجور روشی کُندترین راه به طرف ثروته، که به عنوان امن ترین راه پیشرفت داده می شه.» سی بلد می گه: «افراد برجسته میدونن که خوداشتغالی سریع ترین راه کسب ثروته.»

۱۰. میلیاردرها ورزش می کنن

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی
مارک کیوبِن (Mark Cuban) با دارایی خالص حدسی ۳ میلیارد دلار

اینطور نیس که افراد بسیار موفق تنها خود رو در محل کار مجبور به انجام کارا کنن، اونا خود رو واسه انجام فعالیتای فیزیکی خارج از محیط کار هم مجبور می کنن.

مارک کیوبن سرمایه گذار و مالک تیم بسکتبال دالاس ماوریک، در طول هفته ۶ تا ۷ روز و هر روز کمه کم یک ساعت رو به انجام ورزشای هوازی اختصاص می ده.

برنسون ورزش رو دلیلی می دونه که هر روز ۴ ساعت بیشتر به کارایی اون اضافه می کنه. تحقیقات علمی ثابت کردن که ورزش می تونه حافظه ، تمرکز و تیزی ذهن افراد رو زیاد کنه.

۱۱. میلیاردرها با دیگر افراد موفق دوستی دارن

۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر آموزشی
بیل گیتس و وارن بافت دوستان قدیمی یکدیگرند

جیمز اَلتاچر نویسنده و اجراکننده ی پادکست می گه: «ثروتمندترین افراد دوست دارن که در کنار باهوش ترین افراد یک اتاق قرار بگیرن.» هارولد رمیس در کنار بیل مورای (Harold Ramis, Bill Murray)، استیو جابز در کنار استیو وُزنیاک (Steve Jobs, Steve Wozniak)، کِرِگ سیلورستاین در کنار لَری پیج (Craig Silverstein, Larry Page)، کانیه وست در کنار جِی-زی (Kanye West, Jay-Z).

از همه اینا گذشته سی بلد توضیح می ده که: «در بیشتر موارد، دارایی خالص یک فرد درخشش دهنده ی سطح دوستان نزدیک اوست.»

منبع : Businessinsider

 


دسته‌ها: آموزشی