۱۱ عبارتی که بهترین رابطه های عاشقانه رو هم خراب می کنه

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

 

عبارت ها و جمله هایی که ما بدون تفکر در لحظات عصبانیت و یا خستگی، به کسی که دوستش داریم می زنیم، می تونن بسیار خطرناک باشن. این جمله ها می تونن زندگی رو واسه هر دو طرف طاقت فرسا و تحمل نکردنی کنه. حتی بعضی وقتا اینجور عبارتایی می تونه باعث از بین رفتن یک رابطه عاشقانه شن.

در این مقاله، ۱۱ نوع عبارت که می تونن باعث نابودی بهترین روابط عاشقانه هم بشن، جمع آوری شده تا شما با دانستن این عبارات، از به کار بردن اونا پرهیز کنین. در یک رابطه، بهتره قبل از بیان هر حرفی خوب درباره اش فکر کنیم و نتایج اونو تا پشیمانی به دنبال نداشته باشه.

 

۱. عباراتی که ارزش احساسات شریک زندگی تون رو ندیده می گیرن

عباراتی مثل «ارزش ناراحتی نداره»، «احتیاجی نیس راجبه کارت ناراحت باشی» یا «تا کی می خوای راجبه این موضوع ناراحت باشی؟» نه تنها به شریک زندگی ما احساس مثبت و خوبی نمی دن، بلکه ارزش احساسات اونا رو ندیده می گیرن. با اینجور عباراتی، تمایل شریک زندگی تون واسه در بین گذاشتن احساسات و مشکلاتش با شما کمتر میشه. شریک زندگی شما با شنیدن اینجور عباراتی احساس ناراحتی و خشم می کنن. به جای به کار بردن اینجور عباراتی سعی کنین دلیل احساسات بد شریک زندگی تون رو پیدا کنین.

۲. عباراتی که شما رو بی خیال نسبت به موضوع و سهل انگار نشون میدن

اگه هر یک از دو طرف یک رابطه، علاقه خود رو نسبت به رفتارهای طرف دیگر از دست بده، به این معناست که این رابطه به شکست منتهی میشه. استفاده از عباراتی رو که نشون می ده شما به خستگی، ناراحتی، احساسات و رفتارهای شریک زندگی تون اهمیتی نمی بدین کنار بذارین. از عباراتی مثل «من وقت اینجور کارایی رو ندارم» یا «امشب نمی تونم بهت کمک کنم چون می خوام با دوستام برم بیرون» استفاده نکنین. عوضش، در مورد احساس واقعی تون نسبت به همسرتون به نتیجه برسین.

۳. عباراتی که شریک زندگی تون رو با بقیه مقایسه می کنن

۱۱ عبارتی که بهترین رابطه های عاشقانه رو هم خراب می کنه آموزشی

هیچ وقت شریک زندگی تون رو با شوهران و همسران افراد دیگر مقایسه نکنین. مقایسه کردن شک نداشته باشینً احساسات بسیار ناجوری رو به شریک زندگی تون منتقل می کنن. به جای اینجور مقایسه مخربی، روی نکات مثبت شریک زندگی تون تمرکز کنین؛ نکات مثبتی که با وجود اونا زندگی شما پربارتر شده.

۴. عبارات بزرگ نمایی آمیز و گسترش دهنده

از کلماتی مثل «هیچوقت»، «همیشه» و «هیچ وقت» که به صحبتاتون جنبه ی بزرگ نمایی آمیز و غیرواقعی میدن دوری کنین. شما با به کار بردن عباراتی مثل «تو هیچ وقت به من کمک نمی کنی» شریک زندگی تون رو واسه مشکلات گذشته، حال و آینده سرزنش می کنین. بهترین راه حل واسه حل ناراحتیای زندگی مشترک، تمرکز بر مشکلات فعلی زندگیه. به جای استفاده از اینجور عباراتی، احساسات تون رو واسه شریک تون تشریح کنین. این موضوع باعث می شه که شریک زندگی تون بتونه صحبتاتون رو و درک بهتری از مشکلات داشته باشه.

۵. عباراتی که اعتماد به نفس شریک زندگی شما رو از بین می برن

همه آدما بدون استثنا احتیاج به اعتمادبه نفس پایدار دارن و صحبتایی که اعتمادبه نفس آدما رو از بین می بره، واسه همه آزاردهندهه. عباراتی مثل «به خودت میگی مرد؟»، «کی حاضر می شد تو رو بگیره؟» و «به جز من هیچ کسی تو رو حساب نمی کرد» عباراتی بسیار ناراحت کننده هستن. برعکس محتوای این عبارات، مطمئن باشین که همسر یا شوهرتون اگه بخواد، پس از جدایی از شما می تونه کسی رو پیدا کنه که اونو دوست داشته باشه و تشویق کنه. اما واقعاً این چیزیه که شما می خواید؟

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سفر به صربستان؛ ۱۵ جای دیدنی بهشت شبه جزیره بالکان 

۶. عباراتی که تهدید به جدایی می کنن

«من می خوام طلاق بگیرم»، «مهرم حلال جونم آزاد»، «میرم خونه ی بابا مامانم». اگه واقعاً قصد طلاق و یا جدا شدن از شریک زندگی تون رو ندارین، هیچ وقت اینجور عباراتی رو به کار نبرین. کلا در یک رابطه، هیچ وقت عبارات ناهماهنگ با هدف و افکار واقعی تون رو به کار نبرین. اول از همه، این عبارات معمولاً یه جور بهونه جویی واسه کسب چیزیه که از شریک زندگی تون توقع دارین و دوم اینکه می تونه به نتایج جبران ناپذیری در زندگی شما منتهی شه که هیچ وقت اونا رو پیش بینی نمی کردین.

۷. عباراتی که شما رو از آشنایی و یا ملاقات با شریک زندگی تون پشیمون نشون میدن

معدود عباراتی مثل «کاش هیچ وقت باهات آشنا نمی شدم» قدرت تخریب یک رابطه رو دارن. معنی این عبارت یعنی اینکه شریک زندگی شما مسئول همه اتفاقات بدیه که بعد از آشنایی با اون واسه شما اتفاق افتاده و خاطرات بدی که شما از شریک زندگی تون دارین، به مراتب بیشتر از لحظات خوب و خاطره انگیزه. اجازه ندین که هنگام ناراحتی و یا عصبانیت اینجور عبارات زشتی رو بر زبون بیارین. بهتره ببینین مسئولیت شما در قبال اتفاقات ناراحت کننده در زندگی مشترک تون چقدره و هم حالا شما چه سهمی در نبود تفاهم بین تون دارین؟

۸. عباراتی که شریک زندگی شما رو گناه کار نشون می ده

«همش تقصیر توئه»، «همش به خاطر توئه که ما همیشه جر و بحث می کنیم»، «اگه این قدر جلوی آینه آرایش نمی کردی زودتر به مهمونی می رسیدیم». به جای استفاده از این نوع عبارات سرزنش کننده و غیرمنطقی، با انتقاد قابل احترام و سازنده رابطه خود رو با شریک زندگی تون بهتر کنین. هدف استفاده از این نوع عبارات اصلا بازسازی و حل مشکلات زندگی مشترک نیس، بلکه فقطً واسه سرزنش و سرزنش شریک زندگی تون استفاده می شه.

۹. عباراتی که ارزش وجودی شریک زندگی شما رو از بین می برن

«من شک نداشته باشینً می تونم بدون توئم زندگی کنم»، «من فقط به خاطر بچه هامون باهات موندم»، «چون دلم برات می سوخت باهات ازدواج کردم». اینجور عبارات مخربی حتی در شدیدترین جر و بحثا هم نباید بیان شن. به یاد داشته باشین که ارزش عشق و یک رابطه عاشقانه بسیار بالاست و نباید به خاطر دعواها و درگیریای گذرا، ارزش اونا پایین آورده شه.

۱۱ عبارتی که بهترین رابطه های عاشقانه رو هم خراب می کنه آموزشی

۱۰. عباراتی مثل «به تو ربطی نداره!»

استفاده از عباراتی مثل «به تو هیچ ربطی نداره!»، «به خودم مربوطه» و «مجبور نیستم به تو جواب پس بدم» به رابطه شما آسیب جدی وارد می کنه. با استفاده از اینجور عباراتی، شریک زندگی تون متوجه می شه که شما کوچیک ترین احترامی واسه اون قائل نیستین و اساسی ترین اصل یک رابطه سالم رو، که راستی و اشتراک اطلاعاته، ندیده می گیرین. واقعا با استفاده از اینجور عباراتی، شما پایه یک رابطه سالم رو از بین بردید.

۱۱. عبارات یا رفتارهایی که نشون دهنده ی بی میلی واسه ایجاد ارتباطه

۱۱ عبارتی که بهترین رابطه های عاشقانه رو هم خراب می کنه آموزشی

وقتی دو شریک زندگی، بین همدیگه دیوار سکوت بکشن، از هر حرف ناراحت کننده ای خطرناک تره. این نوع سکوت یک شکست بزرگ واسه هر دو طرف در یک رابطه حساب می شه. نتیجه اینجور سکوتی اینه که دونفر نمی تونن همدیگه رو درک و راه حلی واسه مشکلات شون پیدا کنن.

تنها راه حل این مشکل، صحبت کردنه. مهم نیس که این گفت وگو تا چه حد بد و یا دردناکه، چون شک نداشته باشینً خطرش کمتر از سکوت در رابطه. گفت وگو، فرصتی واسه شنیدن حرفای همدیگه و اساسی ترین راه واسه حل مشکلات زندگی مشترکه. 


دسته‌ها: آموزشی